Saat Efsanesi

Saat Efsanesi

Kategoriler: Efsaneler & Hikayeler, Korkunç Efsaneler, Şehir Efsaneleri Yazan: efsaneciYorum yaz

Korkunç Efsaneler – Bölüm 1 – “Saat Efsanesi”

Hikâyeye göre bir otomobil tamircisi geceleyin evine doğru giderken yol kenarında bir araba görmüş. Arabanın yanında da patlayan lastiği tamir etmeye çalışan iki genç kızı fark etmiş. Ardından kızlara yardım etmek amacıyla arabasını yolun kenarına park etmiş ve yanlarına gitmiş. Yardım ederken arabanın yedek lastiğinin de patlak olduğunu görünce kızlara bu saatte arabayı tamir etmenin imkânsız olduğunu ve kızları evlerine bırakıp ertesi gün devam etmeyi önermiş. Kızlar bu öneriyi kabul etmiş ve adamın arabasına binmişler.

Kızlar evin önüne gelince adama teşekkür etmişler ve kahve içmek için adamı evlerine davet etmişler. Adam kabul etmiş ve hep beraber eve çıkmışlar. Adam arabanın tamiriyle uğraşırken elleri kirlendiği için hemen banyoya gitmiş. Takmış olduğu saatini aynanın önüne bırakıp ellerini yıkamış. İçeriden kahvenin hazır olduğunu duyunca banyodan çıkmış ve saatini orada unutmuş.

Kahve ile beraber sohbet çok neşeli ve güzel geçmiş. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamamışlar ve adam geceyi kızların evinde geçirmiş. Adam ertesi sabah erkenden kalkıp işine gitmiş. Tamirhanesinde ulaştığında saatini kızların evinde unuttuğunu hatırlamış ve “İş bitiminde gidip alırım” diye düşünmüş.

Akşam mesai sonrasında kızların evine gitmiş ve kapıda karşılaştığı kapıcı kızların o dairede yaşamadıklarını ve birkaç hafta önce trafik kazasında öldüklerini söylemiş. Kızların defnedildiği mezarlığında kızlarla ilk karşılaştığı yere çok yakın olduğunu öğrenmiş. Şok geçiren adam, kapıcıya önceki akşam başından geçen olayları anlatmış. Kapıcı bunun olamayacağını söylemiş ve kızların evinin kapısına götürüp kapının mühürlü olduğunu göstermiş.

Ertesi gün adam kapıyı mühürlettiren avukata gidip durumu anlatmış ve birlikte kızların evine gitmişler. Mühürü söküp eve girdiklerinde adam hemen banyoya gitmiş ve aynanın önüne bıraktığı saatini görmüş…

“Saat Efsanesi” ile ilgili bazı gerçekler…

Saat Efsanesi ilginç ve ürkütücü bir efsane olmasının yanı sıra, bu olayın Romanya – Bükreş’te geçtiği rivayet ediliyor. Hatta “Saat Efsanesi”nin benzer versiyonlarında da saatin markası olarak hep “OMEGA” olarak geçiyor. Yıllar önce ortaya çıkan bu hikayenin o yıllarda yapılmış bir “Viral Reklam” çalışması olup olmadığı bilinmez, ama gece okunduğu zaman ürkütücü bir hal aldığı kesin…